Najczęściej Zadawane Pytania

1. Jak umówić się na wykonanie tatuażu?

Możesz przyjść do nas osobiście, napisać do nas na maila lub facebook’a albo zadzwonić, każdy sposób jest dobry! Dla nas najważniejsze informacje to Twoje imię, wstępny zarys wzoru, miejsce na ciele, które chcesz wytatuować, to w jaki rozmiar celujesz oraz numer kontaktowy. Na tej podstawie zaproponujemy tatuażystę, doradzimy z projektem i znajdziemy odpowiedni termin na wykonanie tatuażu. W ramach rezerwacji terminu konieczna jest też wpłata zadatku, który jest formą bezzwrotną!

2. Co napisać w wiadomości?

Trafnie napisana wiadomość znacznie przyspieszy cały proces. Zacznij od tego jaki tatuaż Cię interesuje, podeślij zdjęcia lub opisz co miałoby to być. Jeśli wiesz jaki styl Cię interesuje to napisz, jeśli nie wiesz, prześlij przykładowe zdjęcie. Nie masz pomysłu na tatuaż? Napisz chociaż jaki temat pracy Cię interesuje. Cennym info jest też to w jakim miejscu na ciele chcesz tatuaż i w jaki rozmiar celujesz oraz kiedy mniej więcej chciałbyś się tatuować.

3. Ile czeka się na odpowiedź?

Ze względu na ilość wiadomości, czas odpowiedzi to ok. 5 dni. Każdemu z Was staramy się poświęcić maksymalną uwagę, do każdej sprawy podejść indywidualnie, a to zajmuje trochę czasu, dlatego możesz być pewien, że odpowiedź dostaniesz, jednak może to chwilę potrwać. Studio jest nieczynne w weekendy, dlatego w soboty i niedziele nie otrzymacie od nas odpowiedzi. Tatuażysta też człowiek, odpocząć musi!

4. Jak stoicie z terminami?

W naszym kalendarzu cały czas się coś dzieje, dlatego nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Kontaktując się z nami zaproponujemy Ci najbliższy wolny termin. Jeśli wpłacisz zadatek za umówiony termin, a zwolni się coś do Twojego tatuażysty, wtedy istnieje możliwość przyspieszenia sprawy. O zwalniających się terminach informujemy na naszym facebook’u, nie prowadzimy listy rezerwowej.

5. Czy zwalniają się do Was terminy?

Owszem, zdarza się tak, że termin wypada, informujemy o tym na facebook’u. Wtedy działa zasada kto pierwszy ten lepszy. Nie prowadzimy listy rezerwowej. Jeśli nie masz terminu to śmiało, pisz! Masz już termin, ale chcesz go w tej sytuacji przenieść? Nie ma problemu, jeśli Twój wcześniej umówiony termin jest zadatkowany.

6. Nie mam 18 lat, chcę tatuaż, co mam zrobić?

Jeśli jesteś osobą poniżej 16 roku życia to nie zrobimy Ci tatuażu, wybacz, taka polityka. Jeśli masz więcej niż 16 lat a mniej niż 18 to konieczna będzie zgoda rodzica/opiekuna. Skontaktuj się z nami, wyślemy Ci formularz, który musisz wypełnić Ty i rodzic/opiekun. W szczególnych wypadkach przy tatuowaniu konieczna jest obecność rodzica/opiekuna.

7. Ile czasu trwa robienie tatuażu?

To zależy od tatuażu, ale jako minimum przyjmij godzinę. To czas potrzebny na przedyskutowanie ostatecznych zmian w projekcie, odbicie wzoru, przygotowanie stanowiska. Później to już tylko kwestia tatuowania, orientacyjnie: mały napis na przedramieniu ok. 30 min pracy, wzór na łopatce ok. 3 godzin pracy, rękaw łącznie ok. 30 godzin pracy. Taka sytuacja!

8. Jak wybrać dla siebie wzór, miejsce na ciele i rozmiar tatuażu?

• Wzór: powinien Ci się przede wszystkim podobać. Może mieć głębszy sens, ale wcale nie musi, więc nie stresuj się - jeśli spodoba Ci się motyw, np. koguta na księżycu to nie szukaj na siłę filozofii, po prostu go dziaraj! Idealna sytuacja jest wtedy, gdy masz jakieś zainteresowania, o których potrafisz nam opowiedzieć, wtedy przelejemy Twoją osobowość na projekt. • Miejsce: są miejsca bardziej i mniej bolesne, ale tym nie polecamy się przejmować za bardzo – wyjdzie w praniu, a poboleć trochę musi. Zwróć uwagę na to czy miejsce, które wybierasz będzie współgrało z kształtem wzoru i czy nie będzie przeszkadzało Ci w życiu codziennym (praca, szkoła). • Rozmiar: pamiętaj o tym, że skóra się zmienia i nie jest kartką, a tusz pod skórą pracuje. Duża liczba detali wymaga odpowiedniego rozmiaru, jednak każdy motyw ma swoje uroki i do każdego trzeba podejść indywidualnie. Jedno jest pewne, warto zaufać w tej kwestii profesjonalistom.

9. Inspiracje z internetu warto czerpać, ale pamiętaj o kilku rzeczach.

• Masówka: nie tatuuj wzoru, który ma pierdylion ludzi. Ptaszki, znaki nieskończoności, piórka to coś co jest produkowane masowo w studiach tatuażu na całym świecie. Naprawdę chcesz, żeby Twoje ciało zdobiło coś co jest tak nieoryginalne? Nie chcesz, my też nie chcemy. • Kopiowanie: nie kopiujemy cudzych wzorów, tatuaże wykonywane w naszym studio są autorskimi projektami. Jeśli podoba Ci się cos co znajdziesz w internecie, możemy bazować na tym motywie i stworzyć na tej podstawie coś dla Ciebie. • Pułapki: dużo rzeczy, które znajduje się w internecie jest niewykonalne lub ekstremalnie niepraktyczne. Uwierz, część zdjęć to dobrze obrobione grafiki, które nie są tatuażami, a inne, choć są tatuażami, to nie są zrobione dobrze, chociażby ze względu na rozmiar, miejsce czy samo wykonanie. Zasada jest prosta, nie wierz we wszystko co widzisz w internecie, zwłaszcza jeśli chodzi o tatuaże.

10. Jaka będzie cena mojego tatuażu?

Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie w zależności od wielkości, wymaganego nakłady pracy, szczegółowości wzoru. Nie ma jednak różnicy w cenie przy kolorowych czy czarno-białych tatuażach. Cena wyjściowa za każdy tatuaż to 200zł, niezależnie od rozmiaru, wynika to z kosztów jednorazowych materiałów używanych zarówno do wykonania tatuażu jak i przygotowania sterylnego stanowiska, tak abyś czuł się bezpiecznie i komfortowo w trakcie naszej pracy. W przypadku większych tatuaży, liczonych w sesjach, orientacyjna cena za całodniową sesję wynosi 1100zł. Nie każdy tatuaż da się zrobić w całości w ciągu jednej sesji, w takim wypadku cena ustalana jest indywidualnie. Dodatkowo cena obejmuje przygotowanie projektu, wykonanie tatuażu oraz poprawki. Poprawki są w cenie jeśli wynikają z niedociągnięć tatuażysty, a nie ze nieodpowiedniej pielęgnacji Twojego tatuażu! Możesz się na nią zapisać w ciągu 4 miesięcy od daty wykonania tatuażu po wcześniejszej konsultacji co jest do poprawki.

11. Kiedy płacę za tatuaż?

W ramach dobrego zwyczaju, za tatuaż płacimy po robocie.

12. Czy można płacić u Was kartą?

Płatność tylko gotówką.

13. Kiedy mogę zobaczyć projekt?

Projekt jest do wglądu w dzień tatuowania. Ze względu na duże obłożenie terminów, tatuażyści nie są w stanie robić projektów z wyprzedzeniem. Pamiętaj też, że projekt jest równie istotny dla tatuatora, więc im bliżej terminu, tym lepiej tatuator go pamięta i jest w stanie lepiej wykonać swoją pracę! Jeśli w dzień tatuowania zobaczysz projekt i będziesz mieć zastrzeżenia – nie ma problemu, zmieniamy na miejscu co trzeba dopóki nie będzie tak jak ma być i tego samego dnia się dziaramy!

14. Czy wykonujecie tatuaże z projektów cudzego autorstwa?

Nasi tatuatorzy nie podejmują się wykonywania czyichś projektów. Jeśli jednak jakiś wzór szczególnie wpadł Ci w oko, możesz do nas napisać, podesłać zdjęcie wzoru, a nasi tatuatorzy spróbują zinterpretować ten wzór na swój sposób, zgodnie z tym co Ty chciałbyś uzyskać. Po co kopiować, kiedy możesz mieć coś bardziej swojego?

15. Czy za projekt muszę dodatkowo płacić?

Wykonanie projektu jest w cenie tatuażu. Ważne jest też, że projekt zawsze wiąże się z umówionym terminem tatuowania i wpłaceniem zadatku. Nie wykonujemy odpłatnie samych projektów, tatuujemy to co projektujemy!

16. Gdzie mogę znaleźć wasze prace?

Prace naszych tatuatorów znajdziesz na naszym facebook’u oraz na naszej stronie WWW! Jeśli jest Ci do nas po drodze, możesz też zajrzeć do nas osobiście i zobaczyć projekty na żywo.

17. Podoba mi się wzór na waszej stronie, chcę taki tatuaż, co dalej?

Jeśli wzór był już wykonany nie ma możliwości powielania takiego projektu! Każdy projekt wykonywany jest tylko jeden raz, to daje Ci pewność, że z naszego studia nikt nie wyjdzie z takim samym tatuażem jak Twój! Jeśli jednak jakiś wzór szczególnie Ci się spodobał, nasi tatuatorzy podejmą się wykonania projektu w podobnym klimacie po uzgodnieniu z Tobą szczegółów i tego co chciałbyś sobie wytatuować.

18. Czy podejmujecie się wykonywania cover’ów?

Podejmujemy się takich zadań, jednak musisz pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, nasi tatuażyści zawsze chcą włożyć coś z siebie w wykonywane przez siebie tatuaże, dlatego kończenie koncepcji innego artysty, kłóci się z ogólnie przyjętymi obyczajami, jednak w szczególnych wypadkach, jesteśmy skłonni się na to zgodzić. Z naszej strony zawsze możesz liczyć na pomoc w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Musisz także pamiętać, że to czym przykrywać będziemy Twój stary tatuaż musi mieć większe rozmiary od tego co już masz, a także o tym, jaki pole do manewru pozostawiają nam kolory. Co najlepiej kryje? Chłodne odcienie, w szczególności niebieski, fiolet i oczywiście czerń. Biały nie działa jak korektor, nie da się nim zakryć starego tatuażu!

19. Jakich narzędzi używacie, co dzieje się z nimi po użyciu?

Higiena i sterylność w miejscu pracy jest dla nas priorytetem! Używamy jednorazowych i wysterylizowanych igieł i rur. Przed wykonaniem tatuażu, możesz zobaczyć datę przydatności, szczelność opakowania z którego wyciągane są narzędzia. Po zabiegu wszystkie narzędzia które mają bezpośrednią styczność z Twoją skórą, wyrzucane są do specjalnych pojemników a następnie przekazywane do utylizacji.

20. Uczulenia, mam się martwić? Jak to sprawdzić?

Uczulenia na tusz są bardzo rzadkie. Jeśli już się zdarzają to na czerwony i fioletowy barwnik, jednak nie oznacza to, że tatuaż jest niewykonalny, będzie brzydki, albo w ogóle nie będzie wyglądał. Ewentualne uczulenie na tusz oznacza dłuższy okres gojenia, po zagojeniu może zrobić się wypukły, w większości przypadków nie wpływa to znacząco na estetykę tatuażu. Jeśli masz wątpliwości i chcesz się sprawdzić zanim wykonamy Ci tatuaż, umożliwiamy odpłatne wykonanie testu na skórze, który polega na wkłuciu igły w barwnikiem w skórę mało widocznym miejscu. Taka kropka pokaże czy jesteś w gronie nielicznych nieszczęśliwców, koszt takiego testu to 50PLN, trzeba się na niego wcześniej umówić. Jeśli okazałoby się, że jednak Twoja skóra źle znosi barwnik, warto udać się do dermatologa na konsultację, spisać składniki uczulającego barwnika i sprawdzić na dokładnie jest się uczulonym. Przyda Ci się to chociażby po to, aby wiedzieć jaki lek zażywać, gdyby uczulenie wystąpiło ponownie.

21. Czy są jakieś przeciwwskazania?

Przeciwwskazań do tatuowania jest kilka, jednak najważniejszymi są choroby skóry oraz zażywanie leków na niekrzepliwość krwi. Skóra nie może być uszkodzona i podrażniona w miejscu, które ma być tatuowane. Tatuaży nie wykonuje się kobietom w ciąży i karmiącym, dobrze jest także odczekać pół roku po porodzie, aby organizm doszedł do siebie. Cenną informacją dla dziewczyn jest także to, że w trakcie menstruacji wykonywanie tatuażu boli bardziej choć nie jest to regułą. O każdej z takich sytuacji trzeba poinformować tatuażystę, jeśli masz wątpliwości nie bój się pytać!

22. Czy mogę zażyczyć sobie znieczulenie?

Nie używamy znieczuleń przy tatuowaniu. Po takich środkach skóra się zmienia i tusz nie zawsze siada tak jak powinien. Prosimy też nie używać żadnych maści i innych cudów na własną rękę, zawsze należy skonsultować to z tatuażystą!

23. Tatuaże na bliznach i rozstępach, da się?

Da się. Zarówno rozstęp jak i blizna musi być zagojony, najlepiej jeśli ma około 2 lat. Wtedy skóra w tym miejscu najlepiej przyjmuje tusz, radzi sobie z gojeniem. W tych miejscach tatuaż może być lekko spuchnięty. Każdą taką sytuację rozpatrujemy indywidulanie, jeśli będziesz pisać do nas w tej sprawie to dobrze byłoby załączyć zdjęcie zmiany na skórze, którą chcesz „zamalować”. Pamiętaj o tym, żeby poinformować wcześniej tatuażystę, że wzór wykonany ma być na bliźnie.

24. Czy muszę się jakoś przygotować do tatuowania?

Wyśpij się, porządnie pojedz i nie przychodź na zabieg na kacu ani. Powód jest prosty, bardziej będziesz odczuwał ból, tatuaż wykonywany na „pijanej skórze” może nie zagoić się tak jakbyś chciał.

25. Czy tatuaż boli?

Tak, tatuowanie boli, choć nasi tatuatorzy starają się jak mogą, żeby nie wyjść na zwyroli. Ból i odczucia z nim związane są bardzo indywidualną kwestią, jednak są pewne miejsca na ciele, gdzie tatuaż boli bardziej, a w innych boli mniej. Powszechnie, za najbardziej bolesne miejsca przyjmuje się zgięcia, głowę, szyję. klatkę piersiową, żebra, kolana, wewnętrzne części ud. Ale jeśli chcesz się tam dziarać – nie rozczulaj się, pomożemy Ci godnie przetrwać i jakoś przeżyjesz, a wyjdziesz z tego z dobrą dziarą.

26. Bolało, mam już tatuaż, jak dbać o niego na początku?

Maść: Wychodząc z naszego studia od razu kup maść, która jest niezbędna do pielęgnacji! U nas możesz kupić Easy Tattoo®, profesjonalny krem do pielęgnacji tatuaży. W aptece pytaj o Alantan, Bepanthen, lub maść z witaminą A. Pamiętaj, że maści nie można wystawiać na słońce!
Opatrunek: w zależności od pory roku: latem polecamy folię nosić tylko po wyjściu ze studia, ewentualnie na pierwszą noc. Zimą, kiedy musimy się ubierać, noś folię do 3 dni, zmieniaj ją co 3/4 godziny. Folia nie ma goić tatuażu a jedynie chroni go przed czynnikami zewnętrznymi, nie ma co z nią przesadzać.
Jak? Przemyj tatuaż letnią wodą z mydłem, najlepiej nieperfumowanym (np. biały jeleń, płyn do higieny intymnej), odsącz go czymś jednorazowym (np. ręcznikiem papierowym), odczekaj 15 minut, nałóż cienką warstwę maści i owiń tatuaż w folię. Po pierwszych 3/4 dniach tatuaż może zacząć swędzieć, nie drap go!

27. Jak pielęgnować tatuaż żeby dobrze się zagoił?

Tatuaż goi się około 3-4 tygodni. Po pierwszych dniach z opatrunkiem, folia nie będzie Ci już potrzebna, ale pamiętaj o tym, żeby zawsze mieć przy sobie coś do smarowania. Przemywaj letnią wodą z mydłem, odsączaj jednorazowymi ręcznikami, smaruj czystymi rękami.

28. Zrobiły mi się strupki, co mam zrobić?

Najważniejsze jest to, żebyś go nie zdrapywał! To może zostawić ślad lub bliznę na tatuażu! Musisz poczekać aż odpadnie sam, a żeby mu trochę pomóc możesz go delikatnie namoczyć.

29. Czego mi nie wolno?

Opalanie: możesz opalać SIĘ, ale nie opalaj tatuażu! Świeży tatuaż trzeba bezwględnie chronić przed słońcem – zakryć go chustą, trzymać dziarkę w cieniu. W naszym studiu możesz kupić krem z filtrem 75, który możesz stosować na świeży tatuaż (ma w składzie 5% Dexpanthenolu; Sepitionic M3 – minerały wspomagające regenerację) Na zagojony tatuaż zawsze stosuj wysokie filtry ochronne, min. SPF 50! Dlaczego to takie ważne? Słońce wypala tusz, który z czasem zacznie blaknąć lub ciemnieć. Tatuaż jest na całe życie, dbaj o niego, żeby wyglądał dobrze jak najdłużej! Basen: z basenu nie można korzystać przez okres gojenia, ze względu na drobnoustroje i chemię, która może zaszkodzić ranie jaką jest tatuaż w pierwszym okresie gojenia. Podobnie sprawa wygląda z kąpielami w jeziorach, morzu.
Kąpiele: przez pierwszy tydzień, dwa odpuść sobie długie kąpiele w wannie. Warto się jednak myć, więc nie zapomnij o prysznicu!

30. Alkohol jako temat rzeka, można czy nie?

Tatuażysta nie zwyrol, pić nikomu nie zabroni, ale pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność. Zasada jest prosta, przed tatuażem alkohol osłabia organizm, bardziej odczuwa się ból. Picie alkoholu w trakcie rozrzedza krew, więc będzie się lało, dodatkowo rozprasza Ciebie, Ty się wiercisz, tatuażysta nie może pracować. Alkohol po zabiegu, w nadmiarze i w ciągu pierwszych dni może znacznie utrudniać gojenie. Chodzi też o to, żeby pamiętać o świeżym tatuażu, jego smarowaniu, zmianie opatrunków i o tym, żeby go nie uszkodzić. Twój ból, nasza praca, szanuj to!

31. Tatuaż vs siłownia

Wskazane są 2 tygodnie odpoczynku od wysiłku fizycznego. Chodzi o to żeby w pierwszych dniach nie zapocić tatuażu, nie uszkodzić skóry.

32. Co stanie się z tatuażem jeśli rozciągnie mi się skóra w tym miejscu?

Ciąża i znaczący przyrost masy może spowodować, że tatuaż straci jakość, ale zawsze można to poprawić. Jeśli chodzi o ćwiczenia to sprawa jest prosta, jeśli planujesz w pół roku stać się Pudzianem to może być problem, ale przy normalnych ćwiczeniach i nieznacznym skoku wagi Twój tatuaż nie powinien ucierpieć. Wiele zależy od Twojej skóry i tego jak o nią dbasz.